Alexa sıralamasında yükselmek için ipuçları...

SİTENİZİN ALEXA DA SIRALAMASINI YÜKSELTMEK İÇİN İNANILMAZ YOLLAR:

ALEXA SIRALAMASI NEDİR?

Bir web sitesinin Alexa tarafından kaç kişinin geldiğini gösteren bir programdır. Alexa Toolbar ile Alexa da kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

İYİ BİR WEB SİTESİ İÇİN ALEXA SIRALAMASI NEDEN GEREKLİDİR?

 • Bu sizin güvenilir bir site olduğunuzu gösterir. Reklam verenler tarafından blogunuzun veya web sitenizin popülerliğine ölçmek için kullanılır.
 • Siteniz popülerliği artınca kaliteli müşteriler ve sponsorlar da size daha kolay ulaşacaktır.
 • Ziyaretçilerde böyle bir web sitesinin varlığından haberdar olduğu için siteniz de ki satışlarda artacaktır.
 • Alexa sıralamasında yükselmiş olmanız sizin aynı zamanda reklam gelirleriniz arttıracaktır. Sitenizin Alexa da yukarılarda olduğunu gören firmalarca reklam verilecektir.
 • Alexa, Web sitenizin tanıtımda ciddi bir önem arz eder.
 • Alexa sıralamasında yukarılarda olmak sizin sitenize çok iyi bir tanıtım olur

ALEXA SIRALAMANIZIN YÜKSELMESİ İÇİN YOLLAR:

 1. Önce Alexa Toolbar ı kurun. Alexa da Anasayfa olarak kendi bloğunuzu ayarlayın. Her gün sayfa yenilendiğinde sayfanız bloğunuz Alexa sıralamasında yükselecektir.
 2. Web sitenizde Widget i uygun bir yere yerleştirin.

  Üstteki gibi Alexa sıralaması Widget yerleştirirseniz ziyaretçi trafiği hakkında daha detaylı bilgi toplayabilirsiniz. Alexa da daha doğru bir şekilde sıralama yaptırabilirsiniz.
 3. Alexa Toolbar ı kurup kullanması konusunda web sitenizin daimi ziyaretçilerini ve site yöneticilerini teşvik ediniz.
 4. Alexa Toolbar Kurulu bir bilgisayarda sizin web sitenize ya da bloğunuza girildikçe sıralamanız hızla artacaktır.
 5. İşte bu yöntemler Alexa sıralamanızı arttırmak için kullanabileceğiniz en güzel yöntemlerdir. Bu yöntemleri kullananların Alexa sıralamasındaki yükselişi hemen fark edeceklerdir.
 6. Bu yazı ile Alexa sıralamasının hızla yükseleceğini zamanla görecek ve inanacaksınız.
 7. Alexa sıralamasında yükselmek için verilen bu ipuçları işe yarar mı derseniz kesinlikle Evet. Ancak bu işler zaman gerektiren ve dikkat gerektiren işlerdir. Daha çok çalışmak ve daha düzenli olmak gerekir.
 8. Başkalarının Alexa Toolbar ı kurmaları kesinlikle sizin daha iyi yerlere gelmenizi sağlayacaktır.
 9. Bloglarınızda link verin ve link alın. Bu durum sizin Alexa da yükselmenize yardımcı olacaktır.
 10. Web sitenizin bir köşesinde mutlaka webmaster araçları bölümü olsun. Bu web ile ilgilenenleri sizin siteye yönlendirecek ve sitenizin ya da bloğunuzun Alexa da yükselmesine neden olacaktır.
 11. Blogunuzda Alexa kategorisi oluşturun. Her hangi bir yazı ya da Alexa hakkında bilgi verin. Alexa hakkında bilgi almak isteyen Web sitesi yöneticileri ya da ziyaretçiler için uğrak bir adres olacaktır. Bu da sitenizin ya da blogunuzun Alexa sıralamasın da yükselmesi anlamına gelmektedir.
 12. Web sitelerine ya da forum sitelerine mutlaka sitenizin ya da blogunuzun linkini verin. Alexa sıralamasında yüksek olan sitelere link verirseniz sitenizin ya da blogunuzun arttığını göreceksiniz.
 13. Alexa sıralamasında yüksek olan sitelere reklam vermekte sitenizin yükselmesine yardımcı olacaktır.
 14. Görsel olarak çekici olan ve çok ziyaretçisi olan youtube gibi sitelere link vermek ya da youtube içerikli yazılar bulundurmak sitenizin ya da blogunuzun değerini Alexa sıralamasında önemli yer tutar.
 15. Diğer sitelerin Google Pagerank değerlerini ve Alexa sıralamasını takip edebilirsiniz.
 16. Sitenizde ya da blogunuzda mutlaka Alexa sıralamasında yükselmenin ipuçları hakkında bilgi verin. Her site için önemlidir Alexa da yükselmek. Bunu araştıran ve Alexa Toolbar ı olan her Webmaster bu konuyu araştırmaya girdiğinde mutlaka size ulaşacaktır. Bu da sizin Alexa sıralamanızın yükselmesine neden olacaktır.
 17. Yazılarına mutlaka sitenizin ya da bloklarınızın linkini verin. Örneğin Alexa sıralamasında yükselmenin yollarını arayan kişi yaptığı bloga sitesinin linkini verebilir mesela bu blokta bulunan ekodukkan linkini fark edip tıklayan biri ekodukkanı alexa da sıra yükseltebilir
ALEXA SIRALAMASINDA YÜKSELMENİN İPUÇLARI BUNLARDIR. GÜLE GÜLE KULLANIN

Mutlaka deneyin önce Alexa Toolbar ı mutlaka çevrenize kurdurun etkisini hemen faredeceksiniz.{#emotions_dlg.cheesy}{#emotions_dlg.cheesy}{#emotions_dlg.cheesy}{#emotions_dlg.cheesy}

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !